Listopad u „Żuczków”

W listopadzie  w grupie „Żuczków” tematem głównym było Święto  Niepodległości. ”Żuczki” zapoznały się z symbolami narodowymi naszej ojczyzny, zatańczyły Polkę na uroczystym apelu i wykonały grupową pracę pt. ”Orzeł Biały”.

Dzieci również brały udział w zajęciach dydaktycznych poświęconych eksperymentom z wodą. Pierwsze z nich dotyczyły higieny naszego ciała. Żuczki poznały właściwości ciepłej i zimnej wody poprzez rozpuszczanie w nim barwnika i soli. Potem poznały różne rodzaje mydła i stworzyły wspaniałe bańki mydlane.

Drugie z nich dotyczyły tworzenia kolorów poprzez połączenie odpowiednich barw. Następnie stworzyły z farbek tęczowy obraz na mleku.

Dzieci zapoznały się z zawodem stomatologa. Pani dentystka szczegółowo objaśniła jak dbać odpowiednio o ząbki i co robić by były zdrowe. Z zaciekawieniem oglądały przybory przyniesione przez panią doktor po czym zainicjowały zabawę ”Przychodnia dla pluszaków”.

Dzień Pluszowego Misia – kolejny bardzo ważny dzień dla naszych przedszkolaków. Żuczki przyniosły swoje maskotki, wykonały  misia z papieru i wzięły udział w sesji zdjęciowej by poczuć się jak Kubuś Puchatek.