Tydzień zwierząt w przedszkolu

W październiku grupę Jeżyków odwiedziły dwa koty naszego Tadzia. Dzieci miały możliwość obserwacji zabaw kociaków i głaskania zwierząt. Kotki były przeurocze jednak dzieci mogły przekonać się na własnej skórze że zwierząt nie można męczyć i muszą mieć również możliwość odpoczynku. W przeciwnym razie potrafią pokazać pazurki. Był również żółw lądowy Karola o imieniu Franklin. Zwierze wzbudziło duże zainteresowanie wśród  „Jeżyków”. Ponieważ Franklin był z nami przez cały dzień mogliśmy obserwować jak je, chodzi chowa się do skorupy i oczywiście załatwia. Dzieci dowiedziały się że zwierzęta to nie zabawki i wymagają dużej troski i opiek oraz że posiadając zwierzę w domu muszą się nimi codziennie opiekować i po nich sprzątać.