Światowy Dzień Języka Angielskiego

Światowy Dzień Języka Angielskiego jest obchodzony na całym świecie 23.04. W naszym Przedszkolu przybrał on formę Tygodnia Krajów Anglojęzycznych.  Każda grupa przedszkolna poznawała przede wszystkim Wielką Brytanię. Jeżyki odbyły spotkanie z królową brytyjską, której się przedstawili, powiedzieli ile mają lat oraz co lubią a czego nie. Królową i królem brytyjskim było każde z Dzieci, aby wszyscy mieli możliwość odebrania dialogu. Na koniec uczestnicy wykonali własnoręcznie autorskie korony. Krasnoludki oraz Żuczki zapoznawali się przede wszystkim z różnorodną muzyką angielską. Ogromnym powodzeniem w obydwu grupach cieszyła się muzyka country!:) Zajączki solidnie przygotowały się do zajęć przynosząc pamiątki z krajów anglojęzycznych. Dzieci zapoznały się z historią Big Bena, ale najbardziej były zaciekawione piętrowymi autobusami:) Nasze najstarsze Kotki odbyły krótką wirtualną wycieczkę po Londynie, gdzie zatrzymywaliśmy nagrywanie po każdej atrakcji turystycznej i poznawaliśmy ich historię. Serdecznie dziękuję Dzieciom oraz ich Rodzinom za tak piękne przygotowanie pamiątek z krajów anglojęzycznych :)!