Zapraszam na wyjątkową wycieczkę do świata zwierząt!

Zapoznajmy się z obrazkami zwierząt oraz ich nazwami w języku angielskim: 

Następnie zachęcam do podjęcia nauki piosenki (część Dzieci pewnie pamięta ją z naszych zajęć) o wycieczce do zoo wraz z pokazywaniem. Między zwrotkami jest podawana czynność jaką Dzieci będą miały wykonywać 🙂

Wycieczkę możemy zrealizować na przykład w zoo w San Diego, gdzie zachęcam do obejrzenia klipów z życia zwierząt, zagrania w gry i zapoznania się z wizerunkami zwierząt, których w polskim zoo nie spotkamy:

Kolejną aktywnością jest wypełnienie arkusza z zadaniem odnalezienia drogi do każdego zwierzątka, zachęcam do wykorzystania różnych kolorów kredek / flamastrów:

W kolejnych dniach zapraszam na wycieczkę do dżungli, wciąż pozostając w temacie zwierząt.
Nowa piosenka, którą równie dobrze się śpiewa jak i tańczy, to:

Ciekawostką może się okazać próba rozpoznawania odgłosów zwierząt wykorzystując tylko słuch 🙂 

Poniższe zadanie można rozwiązać na różne sposoby, można liczyć kroki do poszczególnych zwierząt, można porównać do których zwierząt prowadzi mniej a do których więcej kroków, ile łącznie jest wszystkich odcisków stóp…

Zapraszam do gry z Dziećmi, aby one prezentowały jakieś zwierzątko a Państwo je naśladowali a później zamiana ról 🙂

Pożegnanie nie może się odbyć bez tematyki zwierząt 🙂

Pozdrawiam serdecznie i mam nadzieję do szybkiego zobaczenia 🙂

Monika Ściebura

„żadne naruszenia praw autorskich nie są zamierzone”