Polska w roli głównej

Przed nami bardzo ważne święta państwowe i pomimo tego, że w tym roku nie będziemy ich obchodzić tak uroczyście, jak dotychczas, to nie możemy o nich zapomnieć. Będziemy świętować we własnym domu, po swojemu, po polsku. Na balkonie powieśmy własnoręcznie wykonaną Flagę Polski, w kuchni wspólnie stworzymy tradycyjny polski obiad, obejrzymy polski film i porozmawiamy z dziećmi o naszym kraju, o tradycjach i o wydarzeniach majowych, które na stałe wpisały się w historię Polski.

Nasze propozycje:

• mozaika „Polskie Drzewo”. Do jej wykonania potrzebne są tylko papiery kolorowe, klej i nożyczki. Dzieci mogą tworzyć takie mozaikowe drzewa, postacie, budynki, krajobrazy. Ogranicza je tylko wyobraźnia!
  • Uśmiechnięta zakładka do książek to praktyczna inspiracja. Jej wykonanie zajmie dziecku nie więcej, jak 20-30 minut, a posłuży znacznie dłużej!
  • Wyklejanka narodowa. Każdy element wyklejanki należy wcześniej odciąć z bibuły, zgnieść, zwinąć w kulkę i dopiero przykleić na kontur mapy. Jest to jedna z fajniejszych prac plastycznych dla malucha, a to dlatego, że nie tylko pozwala ćwiczyć rączki, motorykę małą, ułatwia zapamiętanie kształtu Polski, barw flagi narodowej, ale też pozwala ćwiczyć cierpliwość.
  • Serduszkowa girlanda majową można ją zawiesić na ścianie, na lampie, na zasłonie czy na lodówce. Do jej wykonania potrzebny jest biały i czerwony papier kolorowy, 3 kawałki sznurka, nożyczki, klej.
  • Zakodowane symbole Polski. Materiał zawiera 5 kart. Na pierwszej znajduje się klucz do sprawdzenia poprawności wykonania zadań z kolejnych 4 kart. Na 4 następnych kartach znajdują się tabele oraz współrzędne określające kolor poszczególnych pól. Dziecko ma za zadanie uzupełnić tabele, kolorując wskazane kratki we wskazanym kolorze.