Zajęcia w Wielkanocnym klimacie

Hop, hop, hop!

Na ten tydzień zaplanowałam zajęcia w Wielkanocnym klimacie, ale skoro nie wykonam ich osobiście to proszę Państwa o pośrednictwo 🙂

  • Zaraz po naszej powitalnej piosence z pewnością „zakicalibyśmy” do jednej z świetnie znanym Dzieciom piosenka o Wielkanocnych króliczka, np.:
  • Zachęcam do wydrukowania / namalowania swoich Flashcardów. Dla młodszych Dzieci 4 karty będą wystarczające.

Proponuję następujące gry, które wykorzystują flashcardy. Dla młodszych Dzieciaczków zapraszam do wykorzystania w miarę możliwości realistycznych przedmiotów lub zabawek. Po przećwiczeniu konkretnej gry zachęcam do zamiany ról.

– Jump to… – rozkładamy wszystkie karty / realia na podłodze. Rodzic nazywa jedną kartę do której Dziecko ma doskoczyć na jednej lub dwóch nogach.

– What’s missing – czego brakuje: należy obrócić karty obrazkiem na dół, Dziecko zamyka oczy a Rodzic w tym czasie zabiera jedną kartę.

– Memory – drukujemy / malujemy podwójny zestaw kart i staramy się znaleźć pary jednocześnie nazywając to, co odkrywamy.

  • Czas na piosenkę:
  • Kolejna aktywność do odgadywanie zakrytych przedmiotów:
  • Zapraszam także do gry w liczenie wymienianych przedmiotów. Starajmy się liczyć w języku angielskim.
  • Na koniec jeszcze dwie piosenki – nasz ulubiony łamacz języka i niezapomniany Baby Shark – obiecałam Dzieciom wersję Wielkanocną 🙂

Ze swojej strony składam Państwu wyjątkowe życzenia Wielkanocne, wyjątkowo online. Zdrowia, miłości i cudownego czasu spędzonego razem.  Niezapominajcie Państwo o języku angielskim i muzyce 🙂

I wish you a healthy and peaceful  Easter, spent with your loved ones! 🙂

May the spring and joyful atmosphere accompany you during these coming days

and your hearts be filled with peace and happiness.

All the best and never forget about English classes and music at all.

Monika Ściebura