29 kwietnia 2022

Już po raz 19, po 2 letniej przerwie, ulicami naszego miasta przeszedł Przemarsz z okazji Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Na zaproszenie organizatorów Przedszkola Integracyjnego i Językowej Integracyjnej Szkoły Podstawowej pod Patronatem Burmistrza Miasta Trzebnica odpowiedziały placówki oświatowe Trzebnicy i Warsztaty Terapii Zajęciowej i o godzinie 11.00 spod Bazyliki św. Jadwigi wyruszyło 900 uczestników pochodu na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Celem tego wydarzenia jest promować edukację włączającą w obszarze przedszkolnym, szkolnym, ale przede wszystkim społecznym. Dziękuję bardzo Panu Burmistrzowi Markowi Długozimie oraz Proboszczowi Księdzu Piotrowi Filasowi za przywitanie i otwarcie naszego przemarszu. W tym roku na to niecodzienne wydarzeniu w naszym mieście przyjechali uczestnicy 1 sezonu Down The Road: Dominika Kasińska, Agnieszka Kociołek, Grzegorz Brandt, Krzysztof Hirsztit, Michał Milka i Ola Mandrga. Stanowią oni dowód na to, że niemożliwe może być możliwym jednak najważniejszym jest, by sięgać po marzenia i realizować je, kiedy tylko drzwi które były zamknięte zaczynają się otwierać.  

Dziękuję Dyrektorom, Nauczycielom, Wychowankom Szkół i Placówek, za to, że każdego roku są wraz z nami, by palić mosty wykluczeń i izolacji. Po przemarszu na Placu Pielgrzymkowym, po krótkim zakończeniu, jak już tradycja nakazuje na uczestników czekały pyszne pączki oraz animacje prowadzone przez Katarzynę Mędryk. Dziękujemy😊 

 W tym też czasie można było wykonać okolicznościowe zdjęcia z bohaterami Down The Road.