Kotki a Nagroda Nobla

To niesamowite, że właśnie w dniu, kiedy pani Olga Tokarczuk została laureatką Nagrody Nobla nasz Kotki spędziły miłe chwile z książką. Odwiedziła nas babcia Natalki, pani Jadwiga i zapoznała z klasyką polskiej literatury. Koteczki  miały okazję wysłuchać wierszy Jana Brzechwy m.in. „Na Straganie”, „Kwoka”, „Kaczka Dziwaczka” – którą dzieci również zaśpiewały i niemal w całości wyrecytowały 🙂 Wierszyk o kaczce był również okazją do zaśpiewania po angielsku piosenki o tych żółtych ptaszkach. Kolejna książeczka przeczytana przez panią Jadwigę „Małe mądrości dla wszystkich” zawierała zbiór opowiadań o zwierzątkach i to skłoniło nas do zabaw ruchowych, w których zamienialiśmy się właśnie w zwierzątka. Na koniec ulepiliśmy z plasteliny bohatera jednego z opowiadań – ślimaka. Pięknie dziękując pożegnaliśmy naszego gościa 🙂

To był nie tylko wyjątkowy dzień dla polskiej literatury, ale dla nas Kotków też. Dziękujemy!