karty pracy – Dzień ziemi – do druku

Materiał zawiera dwie karty. Dziecko ma za zadanie odnaleźć w gąszczu linii ilustracje i obrysować je odpowiednimi kolorami w zależności od materiału, z jakiego wykonane są przedstawione na nich rzeczy. Plastikowe na żółto, szklane na zielono, papierowe na niebiesko i metalowe na czerwono.

Materiał zawiera trzy karty. Na pierwszej znajdują się opisane kosze i śmieci, które należy połączyć linią z odpowiednim śmietnikiem. Na drugiej znajdują się tylko podpisane kosze, które należy odpowiednio pokolorować. Ostatnia karta zawiera ilustracje niepodpisanych koszy, można ją dowolnie zmodyfikować, podpisując kosze lub dorysowując śmieci.

Materiał zawiera trzy karty z zaznaczonym podziałem an 6 pasków – pierwszą w wersji opisanej cyframi, drugą z kropkami i trzecią bez podpisów na paskach. Przecięte wzdłuż linii karty pomogą w ćwiczeniu liczenia oraz w ćwiczeniach analizy i syntezy wzrokowej.

Na Dzień Ziemi i nie tylko. Kontury można wypełnić kredkami, farbami, wykleić bibułą, kolorowym papierem, plasteliną. Możliwości jest mnóstwo!