Wykopki i Dzień Przedszkolaka

W dniu 20 września 2021 odwiedziliśmy już po raz drugi gospodarstwo rolne znajdujące się w Kałowicach. Dzięki uprzejmości Pana Zbyszka dzieci mogły poznać metodę wykopywania i zbierania ziemniaków. Przedszkolaki miały okazję przejechać się wozem, który był ciągnięty przez traktor. Odwiedziliśmy też pokaźny ogród Pani Bożeny, w którym rosło wiele gatunków drzew i krzewów oraz znajdowały się grządki z warzywami. Podziwialiśmy także uroki pobliskiego lasu wdychając świeże, wiejskie powietrze. Odwiedził nas również sołtys Kałowic. Na koniec dzieci mogły pobawić się na pobliskim placu zabaw zajadając się kiełbaskami z grilla. Dziękujemy bardzo Pani Anecie za zorganizowanie wycieczki, Panu Zbyszkowi za wspaniałe przeżycia, Pani Bożenie za pokazanie ogrodu oraz prababci Oskara za pyszne pączki. Mamy nadzieję że kolejne pokolenia naszych przedszkolaków będą mogły jeszcze skorzystać z uroków pobytu na wsi i atrakcji z nią związanych.