Żuczkowe wspomnienia

W dniu 27 maja odwiedziła przedszkolaki  asystentka stomatologiczna, która przeprowadziła warsztaty z prawidłowej higieny jamy ustnej. Wyjaśniła dzieciom jak prawidłowo myć  ząbki oraz jak o nie dbać. Dzieci otrzymały w zestawie od organizatorki  szczoteczkę, lusterko dentystyczne, rękawiczki gumowe i maskę. Dziękujemy za kreatywne zajęcia.

Z okazji Dnia Mleka, który przypadał na 29 maja, ”Żuczki” dowiedziały się skąd pochodzi mleko i jak wytwarza się produktu mleczne. Poznały smak jogurtu, śmietany, serów i innych produktów, zrobiły grupową pracę przestrzenną pod tytułem „Krówki ma łące” oraz z ochotą zajadały się deserkami mlecznymi przyniesionymi przez siebie.

W czerwcu z okazji Dnia Dziecka „Żuczki”   brały udział w organizowanych zabawach z kolorową chustą i z balonami. Następnie ochoczo bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni oraz skakały na dmuchanym zamku. Punktem kulminacyjnym była uczta przygotowana przez panią Gosię i Agnieszkę. Dzieci otrzymały  lody, chrupki i soczek.