Początki świata…

Ubiegły tydzień upłynął Zajączkom pod znakiem poznawania początków świata. Dzieci zapoznały się z układem słonecznym, rozmawiały o powstaniu kontynentów oraz zwierzętach jakie występują w danej strefie klimatycznej. Jednak najciekawszy temat mijającego tygodnia, o którym rozmawialiśmy był owiany tajemnicą – było to zaszyfrowane słowo, które trzeba było rozkodować . Rozwiązując działania matematyczne, dopasowując cyfrę do danej litery dzieci odczytały hasło – DINOZAUR. Następnie podzieliły się swoją bogatą wiedzą, usystematyzowały ją i wzbogaciły podczas oglądania filmu edukacyjnego. Dowiedziały się również jak wyginęły dinozaury, poznały rożne teorie na temat tego wydarzenia, które krążą w świecie naukowców. Dużą atrakcją było również oglądanie obrazków 3D w okularach. Zwieńczeniem tygodnia była praca plastyczna pt. ,, Mój ulubiony dinozaur”.