Odkrywanie Świata – Afryka

W zeszłym tygodniu, kontynuując temat poznawania świata, nasza grupa „odkrywała” kolejne kontynenty. O jednym z nich mogliśmy dowiedzieć się nieco więcej, ponieważ gość który nas odwiedził, miał okazję zwiedzić niedawno Afrykę, a dokładnie Kenię. Pani Monika, nauczycielka z naszej szkoły, udała się właśnie na wycieczkę po tym egzotycznym jak dla nas miejscu. Pokazała nam mnóstwo zdjęć przedstawiających przepiękne krajobrazy. Opowiadała o tym jak żyją tamtejsi ludzie, ile wysiłku muszą włożyć na co dzień w to, aby zdobyć jedzenie i najważniejszy dla nich skarb jakim jest woda. Duże poruszenie w grupie zrobiły zdjęcia afrykańskich przedszkoli i panującej tam codzienności, która, jak od razu zauważyły Zajączki, znacznie różni się od naszych realiów. Brak zabawek, kolorowych ścian i dywanów a nawet stolików i krzeseł to tylko nieliczne przeszkody, z którymi mierzą się tamtejsze maluchy. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się opowieść naszego gościa na temat wyprawy na Safari. Zilustrowana została ona fotografiami afrykańskich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość obejrzeć pamiątki, które p. Monika przywiozła ze sobą. To była bardzo ciekawa i niecodzienna lekcja. Dziękujemy!