Wycieczka przedszkolna

27.05 dzieci z grup Żuczki, Krasnoludki i Zajączki wybrały się na całodniową wycieczkę do Złotego Stoku.
Na wycieczce dzieci zwiedziły kopalnie złota z przewodnikiem, wysłuchały wielu ciekawostek o powstaniu kopalni, wydobywaniu złota, minerałów, odkryciu arszeniku. Brały udział w zajęciach z płukania złota. Następnie przeszły leśną ścieżką  do podziemnego wodospadu, z którego wydostanie się ułatwiła im podziemna kolejka. Kolejnym punktem zwiedzania była Osada w której dzieci z zaciekawieniem oglądały i poznawały wiele maszyn, którymi posługiwali się nasi przodkowie, a także mieli okazję popracować tak jak oni. Największą atrakcją, trzymającą w napięciu był labirynt strachu, gdzie dzieci miały szanse zmierzyć się ze swoimi lękami. Dzieciaki dały z siebie wszystko i wytrwale przeszły labirynt.
Podczas wycieczki z zaangażowaniem brały udział we wszystkich proponowanych aktywnościach.
Z szerokim uśmiechem i zadowoleniem, bezpiecznie po całodniowym zwiedzaniu wróciły do domu. Wycieczka zdecydowanie była udana.