Wiosna na słodko i z witaminami

W grupie „Żuczków” w marcu oraz kwietniu  tematem zajęć m.in. był Dzień Wiosny, Dzień Cukiernika oraz Dzień Marchewki. Dzieci założyły również w sali zielony kącik oraz poznały zwyczaje i obrzędy Świąt Wielkanocnych.

Powitanie Wiosny.

Dzieci pożegnały Panią Zimę rozrzucając kwiaty na podwórku przedszkolnym oraz krzyczały głośno „ŻEGNAJ ZIMO”. Następnie powitały Panią Wiosnę śpiewając głośno piosenkę  „Maszeruje Wiosna” oraz z pomocą kolorowej chusty bawiły się w tęczę.

Z okazji Dnia  Cukiernika Żuczki upiekły czekoladowe babeczki, które potem bardzo chętnie degustowały na podwieczorek. Przy okazji tego święta poznały proces wytwarzania mąki.

Dzień Marchewki to kolejne nietypowe święto, dzięki któremu dzieci dowiedziały się co to są witaminy i jak zdrowe są warzywa. Żuczki tego dnia były ubrane na pomarańczowo, przyniosły marchewkę i nauczyły się piosenki o tym warzywie. Ze smakiem zajadały się tarta marchewką. Nie zabrakło też elementów dydaktycznych. Żuczki segregowały marchewki wg wielkości i przeliczały je bardzo dokładnie.