W owocowo-warzywnym temacie

W październiku ruszamy z zajęciami nastawionymi na owoce i warzywa. Będziemy je ” przerabiać” na różne sposoby ( plastyka, zajęcia sensoryczne, ruchowe, kulinarne itp.) angażując przy tym różne zmysły. Planujemy na pewno wykonanie niezwykłych kanapek, sałatek owocowych, warzywnych, niezwykłe jeżyki, soki itp. Będzie warzywna wystawa! Będzie się działo!!!! 😄 W miniony poniedziałek grupa „Kotki” ruszyła z produkcją zdrowych soków. Stworzyliśmy soczki jabłuszkowe, marchewkowe i wieloowocowe. Wszystkie pyszne a co najważniejsze zdrowe! W kolejne dni będziemy zgłębiać owoce i warzywa, ale np. w zabawie.

 

Krasnoludki samodzielnie przygotowały sałatkę jarzynową, której wykonanie poprzedziła „pogadanka” na temat korzyści płynących z jedzenia warzyw. Poznaliśmy również 5 zmysłów odpowiadających za odbiór bodźców ze środowiska (słuch, wzrok, węch, smak, dotyk). Na koniec, poprzez zabawę, dzieci miały możliwość rozpoznawania warzyw wykorzystując zmysły smaku, dotyku i powonienia.

Jeżyki własnoręcznie wykonały kanapki, które później ze smakiem zajadały 🙂