Szanowni Państwo, Drodzy Wychowankowie!

Zagrożenie koronawirusem wymusiło wprowadzenie nowych regulacji prawnych, które przejściowo do czasu unormalizowania się sytuacji w naszym kraju, będą obowiązywały.  

Są to  

  1. Rozporządzenie MEN nowelizacja COViD-19 
  1. Kształcenie na odległość nowe regulacje prawne. 

Znalezienie się w tak nowej i bezprecedensowej sytuacji wymaga od nas wszystkich wdrożenia się do nowych warunków i sprostanie wymaganiom jakie stawia przed nami życie w nowej rzeczywistości. Z informacji podanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zawieszenie zajęć potrwa do Świąt Wielkanocnych. 

Do końca roku pozostało jeszcze 3,5 miesiąca, jest to dużo czasu, w którym zostały do zrealizowania jeszcze pewne treści programoweJednakże nie to jest najistotniejsze, bo przedszkole ma do zrealizowania wiele celów wśród, których jest  podstawa programowa, która ma zastosowanie do wychowanków najstarszej grupy. 

Mam pełną świadomość, że nie ma możliwości wypełniania naszego zadania związanego z pracą opiekuńczo – dydaktyczną. Aby choć w części móc wspomóc Państwa w pracy w domu, nauczyciele starają się przesyłać Państwu pomysły, inspiracje.  Także na naszej stronie lub facebooku przekażemy linki do ciekawych stron, które mogą być pomysłem na czas spędzany w domu. Zdaję sobie sprawę, że w inny sposób nie możemy realizować zdalnego nauczania, które w przypadku przedszkola jest raczej niemożliwe.  

Bardzo proszę o kontakt w każdej sprawie, która Państwa niepokoi. Numery telefonów są Państwu podane przez nauczycieli,  na pewno także każdy z Państwa ma numer telefonu do mnie.  

Życzymy sobie, Państwu a przede wszystkim naszym drogim Przedszkolakom, by ten czas koniecznego czasowego odosobnienia minął nam szybko. Życzymy dobrze i miło spędzonego czasu a przede wszystkim zdrowia. 

gorącym pozdrowieniem  Agnieszka Mandryga