„ŚWIĄTECZNO-ZIMOWE KALIGRAMY W JĘZYKU ANGIELSKIM”

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNO-JĘZYKOWEGO „ŚWIĄTECZNO-ZIMOWE KALIGRAMY W JĘZYKU ANGIELSKIM”

1. Regulamin określa szczegółowe zasady konkursu plastyczno-językowego „Świąteczno-zimowe kaligramy w języku angielskim”.
  2. Organizatorem konkursu jest Językowa Integracyjna Szkoła Podstawowa im. Aniołów Stróżów
    w Trzebnicy.
  3. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-3 powyższej szkoły oraz grupy Zajączki z Przedszkola Integracyjnego.
  4. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie kaligramu związanego z tematyką Świąt Bożego Narodzenia lub zimą.

Kaligram polega na przedstawieniu danego słowa tak, aby jego forma graficzna była jednocześnie obrazem danego słowa. Wybrane słowo należy przedstawić w taki sposób, aby jego znaczenie było czytelne, a kolejność liter w wyrazie zachowana. Kaligram nie jest podpisem rysunku.

1. Celem konkursu jest zmotywowanie uczniów do nauki języków obcych poprzez alternatywną metodę pracy, która sprzyja integrowaniu wyobraźni twórczej i pamięci.
  2. Warunki uczestnictwa:
  • Pracę należy oddać do nauczyciela języka angielskiego do 16.12.2022
  • Każda praca musi być podpisana imieniem i nazwiskiem oraz klasą autora.
  1. Forma pracy konkursowej:
  • Prace muszą mieć płaską formę (dwuwymiarową).
  • Jeden uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę konkursową.
  • Technika wykonania prac jest dowolna (w przypadku wykorzystania materiałów
    sypkich, takich jak kasza, piasek itp., należy zabezpieczyć pracę przed zniszczeniem).
  1. Harmonogram konkursu:
  • 16.12.2022 ostateczna data dostarczenie prac konkursowych do nauczyciela języka angielskiego.
  • 22.12.2022 rozstrzygnięcie konkursu, rozdanie dyplomów oraz drobnych upominków.
  1. Tryb prowadzenia konkursu:
  • Jury konkursu powołane przez organizatora dokona oceny i wybierze najlepsze prace.
    Najważniejszymi kryteriami będą: poprawność językowa, samodzielność wykonania
    pracy oraz wrażenia artystyczne.
  • Organizator opublikuje wyniki konkursu na stronie internetowej szkoły.
  • Prace nie są zwracane, przechodzą na własność organizatora konkursu.
  • Jury ma prawo przyznać inne wyróżnienia w konkursie, a także ustanowić nagrody
  • Decyzja jury jest ostateczna.