Styczeń u Żuczków

W styczniu w grupie „Żuczków” tematem głównym były pory roku, zwierzątka domowe oraz przygotowania do Święta Babci i Dziadka.

    ”Żuczki” obserwowały przyrodę korzystając z uroków zimy na przedszkolnym podwórku. Próbowały ulepić bałwanka i bawiły się w berka na śniegu oraz rzucały w siebie śnieżkami. Wykonały tematyczną pracę plastyczną – dopasowywały ubranka do odpowiednich pór roku. W sali dzieci utworzyły kalendarz pogody i codziennie rano sprawdzają jaka jest pogoda i przyczepiają odpowiedni znaczek oraz na bieżąco uczą się dni tygodnia.

    W ramach tematu „Zwierzęta domowe”  nasze przedszkolaki odwiedziła świnka morska – Gustaw.  Dzięki takiemu gościowi ”Żuczki” dowiedziały się, że posiadanie pupila to duża odpowiedzialność  a zarazem przyjemność. Wspólnie nauczyły się też piosenki „Pan weterynarz” i poznały specyfikę tego zawodu poprzez tematyczne zabawy. Dziękujemy Mikołajowi i jego mamie za udostępnienie zwierzątka.