Pierwszy Dzień Lata

W pierwszy dzień lata Krasnoludki i Zajączki wyjechały do gospodarstwa agroturystycznego Kruczyna. Gospodarstwo jest położone w pobliżu lasu, otacza je także ogromna łąka. Dzieci zostały oprowadzone ścieżką edukacyjną po lesie. Zanim jednak wybrały się na spacer zostały poinformowane o odpowiednim zachowaniu się w lesie. Wychowankowie mieli okazję zobaczyć różne znalezione tam skarby między innymi poroże jelenia, kości zwierząt, gniazdo ptasie, krucze pióro, mech, itp. Następnie zwiedzały gospodarstwo i mieszkające tam zwierzęta (krowę, osiołki, kury, indyka, świnki , kozy). Brały także udział w warsztatach wykonując maskotkę. Największą jednak atrakcją była ogromna naturalna piaskownica, w której mogły poszaleć. Lato przywitało dzieci piękną pogodą i mnóstwem atrakcji😊