„Kim będę kiedy dorosnę?”

W ramach zajęć „Kim będę kiedy dorosnę?”, po pogadance  w sali przedszkolnej oraz zwróceniu uwagi na ważność spożywania zdrowych posiłków, postanowiliśmy pójść do naszej przedszkolnej kuchni. Chcieliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy kucharki.  Panie przybliżyły Krasnoludkom i Żuczkom zawód jaki wykonują opowiadając czym się zajmują i co robią w kuchni. Każdy przedszkolak mógł obejrzeć z bliska i dotknąć narzędzi, których na co dzień w swojej pracy używa Pani kucharka. Również mógł powąchać niektóre przyprawy które były w kuchni. Ogromne wrażenie zrobił na dzieciach wielki zlew w którym są myte garnki. Dzieci miały  również okazję zwiedzania kuchennych pomieszczeń,  do których na co dzień nie mają dostępu.  Przedszkolaki  zobaczyły produkty, dzięki którym Panie kucharki gotują posiłki. Zajęcia „w kuchni” bardzo nam się podobały i na długo pozostaną w naszej pamięci.