„Dziel się radością programowania”.

Kolejne wyzwanie Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować za nami. Razem z Panią Dominiką w pierwszym dniu nasi wychowankowie projektowali Zakodowane Laurki dla Mamy i Taty przy użyciu kodów QR. W ukrytych kodach były litery z których powstał napis: „Kocham Was”. W drugi dzień tworzyli grę-niespodziankę dla rodziców. Sami ustalali zasady gry. Dzieci z zaangażowaniem pracowały. W trzecim dniu na dzieci czekała niespodzianka – nasz mały Ozobot. Ta lekcja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Wspólnie ustaliliśmy że zorganizujemy Dzień Kodowania dla grupy dzieci szescioletnich. Tworzylismy trasy po których poruszał się robocik. Na trasach zaznaczalismy zadania z kodowania. Po wykonaniu trzech zadań zaprosilismy dzieci szescioletniw z grupy „Mroweczki” na wspolne kodowanie. Spotkanie przebiegało sprawnie. Młodsi koledzy i koleżanki rozwiazywali 3 zadania. Mam nadzieję że w przyszłości będziemy kontynuować takie przedszkolno-szkolne zajęcia . Wszystkim dzieciom dziękuję za zaangażowanie i zapał. Dziękuję Pani Ewelinie za pomoc.