Co słychać u „Żuczków”?

We wrześniu w grupie „Żuczków” tematem głównym było bezpieczeństwo ma drodze. ”Żuczki” zapoznały się również z zawodem policjanta.

Dzieci przećwiczyły schemat przejścia przez pasy oraz reakcję na sygnalizator świetlny oraz poznały podstawowe znaki drogowe.

Na podsumowanie zajęć przedszkolaki wykonały pracę plastyczną przedstawiającą sygnalizator oraz nauczyły się piosenki pt. ”Kolorowe światła”.

W październiku tematem przewodnim były warzywa i owoce. 3-latki poznawały nazwy i wygląd różnych owoców oraz warzyw. Dzieci rozwijały zmysły, rozpoznając wybrane owoce za pomocą dotyku lub smaku. Okazją do tego było wykonanie szaszłyków owocowych, które bardzo im smakowały. Pod koniec tygodnia dzieci wykonały pracę plastyczną – wyklejały bibułą jabłka, gruszki i śliwki.

Z okazji Dnia Listonosza „Żuczki” zapoznały się z zawodem listonosza oraz specyfiką pracy na Poczcie i podstawowymi drukami pocztowymi. Dzieci kolorowały sylwety listonosza Pata oraz zaadresowały koperty i wysłały list do Św. Mikołaja. Na spotkanie z panią listonosz zaprosiliśmy do siebie dzieci z grupy Krasnoludki i Kotki. Na zakończenie zajęć „Żuczki” nauczyły się piosenki z bajki pt. ”Listonosz Pat”.