21 – marca…

Jesteśmy w czasie wydłużonego pobytu w domu, co zablokowało nam możliwość organizowania i przeprowadzania różnych akcji w czasie pobytu w szkole czy w przedszkolu. Dnia 21 marca przypada Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa, nie możemy go spędzić razem, ale myślę, że akurat w tym przypadku akcję może przeprowadzić każdy w swoim domu.

W ten wyjątkowy dzień zachęcamy do założenia skarpetek – najlepiej trzech (bo przecież w zespole Downa są 3 chromosomy w 21 parze) i w różnych, wesołych kolorach! – zachęcają organizatorzy ŚDZD. Skarpetki mogą być w paski, w kropki, za kolano lub tuż przy kostce, mogą być z różnych, niepasujących do siebie par.
Jeśli jednak skarpetki to dla was za mało – załóżcie kolorowe ubrania. Kolory przewodnie ŚDZD to granatowy i czerwony.

Drodzy Wychowankowie zaproście do akcji Waszych dziadków, rodzeństwo. Nic nie stoi na przeszkodzie by Wasze zabawki również tego dnia były tak poubierane. Zamiast akcji w szkołach i przedszkolach zróbmy ją Razem w domu!!!

Przesyłajcie zdjęcia na  przedszkole_integracyjne@wp.pl zrobimy z nich piękny kolaż, który powiesimy w holu placówki. Róbcie zdjęcia sobie, wspólnie z rodziną – liczymy na waszą pomysłowość.